تاریخچه شرکت شیائومی Xiaomi


تاریخچه ی شرکت شیائومی Xiaomi به این صورت است که در سال دو هزار و ده عده ای از اشخاص متخصص و مجرب در حوزه های مایکروسافت و وسایل دیجیتال و الکترونیک گرد یکدیگر جمع آمدند و هسته ی اولیه ی شرکت شیائومی را پایه گذاری کردند. این شرکت موفق شد تنها یک سال پس از تاسیس، نخستین اسمارت فون خود را با نام شیائومی می وان به بازار ارائه دهد. سال 2012 سکوی پرتاب شیائومی بود و این شرکت توانست در نخستین جشنواره ی پاپ می Pop Mi شرکت کرده و رقم قابل توجهی از گوشی های خود یعنی 2/7 میلیون دستگاه را بفروشد. یک سال بعد و در سال 2013 نخستین نمونه ی لاین ردمی Redmi در مارکت ارائه شد و در سطح بین المللی در معرض نمایش و فروش قرار گرفت. سال 2014 شرکت به حوزه ی دیگری ورود کرد  و لاین اکوسیستم می را راه اندازی کرد. در این لاین وسیله هایی با نشان تجاری می ارائه و عرضه می شدند که از نمونه ی آنها میتوان به دستگاه تصفیه هوا، دستبند و غیره اشاره کرد. این لاین با اقبال بازار مواجه شد و سودسازی خوبی برای شرکت در بر داشت.


در سال 2015 شرکت شیائومی Xiaomi توانست رکوردی جهانی در گینس را به نام خود ثبت کند. به این شکل که یک جشنواره ی تخفیف محصولات راه اندازی کرد و در یک شبانه روز توانست میزان قابل توجه دو میلیون و صد و دوازده هزار و ده دستگاه گوشی و مقدار زیادی وسیله های جانبی از جمله دستبند اسمارت، تلویزیون و غیره را از طریق سایت خود عرضه کند که این مقدار از فروش تاکنون بی سابقه بوده و در گینس به ثبت رسیده است. در سال 2016 سری خلاقانه و جذاب می میکس روانه ی بازار شد که بسیار مورد توجه قرار گرفت. در سال 2018 این برند به مارکت جهانی هم رسوخ کرد و شعار سود کم اما فروش زیاد محصولات خود را در اروپا به صورت گسترده ای عرضه کرد. این شرکت معتقد است با کم کردن سود و پایین نگه داشتن قیمت ها می تواند فروش خود را بیشتر کند و در نتیجه ی این امر هم درآمدزایی را افزایش دهد.

 

تاریخچه شیائومی

رده جهانی شیائومی Xiaomi
تاریخچه ی شرکت شیائومی Xiaomi از کشور چین شروع شده است و در دسته ی موسسات تولید وسایل الکترونیکی قرار می گیرد. حوزه ی کار شیائومی Xiaomi عموما در دیزاین، گسترش، تولید اسمارت فون ها، اپلیکیشن های تلفن همراه و وسایل مصرفی الکترونیکی است و در مدت زمان کوتاهی توانسته است نام خود را به عنوان یک شرکت برتر در حوزه ی فناوری بر سر زیان ها بیاندازد. اولین گوشی هوشمند ساخته ی این موسسه در سال 2011 موفق شد قسمت اعظمی از مارکت کشور چین را به خود اختصاص بدهد و نیز در رده ی مطرح ترین تولیدکننده های بین المللی نام خود را بیاورد. شرکت شیائومی به وسیله ی شخصی به نام لی جون مدیریت می شود و در کشورهای مختلف اعم از چین، هند، سنگاپور و غیره تقریبا سه هزار کارمند را به خدمت گرفته است. در افق برنامه های توسعه ای این شرکت گسترش فعالیت در روسیه و اندونزی هم وجود دارد.

 

۰۵ تیر ۱۳۹۹ | ۱۰:۰۵

جدیدترین های وبلاگ