هواوی ، از شبکه تا گوشی موبایل


اگر بخواهیم به تاریخچه گوشی هواوی بپردازیم باید بگوییم این شرکت چینی در بخش های گوناگون همانند شبکه و ارائه ی خدمات و تجهیزات ارتباطی مشغول به کار است. البته در کشور خودمان این شرکت را با گوشی های تلفن همراهش می شناسند و از سایر زمینه های کاری آن اطلاعی ندارند. این شرکت در سال 1987 به وسیله ی رن ژنگفی تاسیس شد و کار خود را با تولید وسایل مخابراتی یعنی سوئیچ های تلفن شروع کرد و با تولید سوئیچ های غیر آنالوگ C&C08 به شدت مطرح شد. در سال 1997 بود که این موسسه نخستین پروژه ی خود در سطح جهانی را به پایان رساند و بعد از آن مشغول به تولید محصول های شبکه ای لاین ثابت برای موسسه ای در کشور هنگ کنگ شد.

گوشی هواوی
در سال  1997 هواوی موفق شد سیستم های بر پایه ی GSM یعنی سازوکار بین المللی ارتباطات سیار را تولید کند. این شرکت که اهمیت ویژه ای برای تحقیق و گسترش قائل است نخستین مرکز خود بر این مبنا را در سال 1999 در هند پایه گذاری کرد. در سال 2000 این شرکت میزان درآمد خود را افزایش داد و یک موسسه ی تحقیقی و گسترش در کشور سوئد راه اندازی کرد. سال 2001 سال مهمی برای شرکت بود و توانست شرکت زیر مجموعه ی خود یعنی Avansys را به شرکت Emerson واگذار کند و همزمان 4 موسسه ی تحقیق و گسترش در آمریکا احداث و در نهایت به سندیکای جهانی مخابرات IUT بپیوندد و پس از آن با انعقاد قراردادی تا سال 2003 و بمدت 5 سال با شرکت IBM در سطح بین المللی کار خود را گسترش  داد. در سال 2009 این برند توانست خود را به عنوان نخستین شرکت دارنده ی نتورک تجاری LTE/EPC مطرح کند که آن را برای شرکت مخابرات نروژی بنام تلیا سونرا طراحی کرده بود. در سال 2013 بود که این برند تا کانادا هم گسترش یافت و دفتری برای خود تاسیس کرد. عمده ی فوکوس این شرکت بر روی تلفن همراه بوده و با موسسات دیگر نیز در حال همکاری بوده است. برای نمونه با شرکت 3com وارد شراکت برای انجام تحقیقات، گسترش و تولید فراورده های نتورکی شده است.


این موسسه هم اکنون دارای هیچ مالک شخصی نیست و بصورت عام فعالیت میکند. حدودا 80 درصد از بهترین برندهای حوزه ی مخابرات تا سال 2010 با این شرکت کار میکردند که برخی از آنها عبارت بودند از: موتورولا، ودافون، تاک تاک، تی موبایل، کلیر وایر، بل کانادا و غیره.


زمینه های کاری شرکت هواوی
این شرکت عمدتا در 3 حوزه ی نتورک های حامل مخابراتی، موسسات بازرگانی و ساخت وسایل ارتباطی فعالیت اصلی خود را دنبال میکند. علاوه بر این در کار تولید سوئیچ های غیر سخت افزاری تلفن های همراه و ثابت هم هست. حوزه ی سوم فعالیت این شرکت عموما وسایلی با لیبل سفید عرضه می کند که ماژول های توکار، مودم های یو اس بی و گیت وی های بیسیم را در بر می گیرند. این شرکت عظیم ترین تولید کننده ی وسایل و تجهیزات مخابراتی در سطح بین المللی و نیز در کشور خود یعنی چین  است. این شرکت اهداف بزرگی پیش رو دارد که از جمله ی آن ها میتوان به ایجاد یک دنیای متصل  و کاملا هوشمند اشاره کرد.

۰۵ تیر ۱۳۹۹ | ۱۰:۲۸

جدیدترین های وبلاگ