تاریخچه شرکت پر آوازه سامسونگ


تارشرکت سامسونگ یک مجموعه ی بسیار بزرگ است که از تعدادی واحد های تولید کننده و رشته شرکت های تجاری متشکل شده است. زادگاه این برند در کشور کره جنوبی بوده و از غول های صنعتی این کشور است. این شرکت تقریبا بیست درصد مجموعه ی صادرات کشور کره جنوبی را در دست دارد و در قسمت های مختلف صنعت مانند لوازم و قطعات الکترونیکی، گوشی های هوشمند و غیره فعال است. این شرکت را فردی به نام لی بیونگ چول در نخستین روز مارس سال هزار و نهصد و سی و هشت با سرمایه اولیه سی هزار وون معادل بیست و هفت دلار در شهر تایگو پایه گذاری کرد. در ابتدای امر این شرکت تنها در زمینه ی مواد غذایی فعالیت داشت و به صادرات کالاهای تولید شده در همان شهر مشغول بود. در سال هزار و نهصد و چهل و هفت این شرکت به شهر سئول منتقل شد اما با شروع جنگ به سرعت از آن خارج شد. بعد از جنگ شرکت وارد بازار تصفیه شکر شد و در بوسان کارخانه ای را به همین منظور احداث نمود. سپس در عرصه ی منسوجات قدم گذاشت و به بزرگترین شرکت تولیدی پشم در کره ارتقا یافت. یکی از علت های رشد شرکت زمینه های فعالیتی گوناگون آن و عدم تمرکز بر یک حوزه ی خاص بود. این شرکت به عرصه های بیمه، اوراق بهادار و خرده فروشی هم وارد شد و بعد از جنگ هم در مرمت صنعت و اقتصاد کره حضور بسیار پررنگی داشت.


وارد شدن سامسونگ به عرصه ی الکترونیک
در سال هزار و نهصد و شصت بود که این شرکت چندین قسمت الکترونیکی را به وجود آورد و به این وسیله پا به این عرصه نهاد. نخستین قسمت هایی از این حوزه که شرکت در آن فعالیت می کرد شامل: دستگاه های الکترونیکی، الکترومکانیک، کورنینگ، نیمه هادی و مخابرات بود. در سال هزار و نهصد و هفتاد نخستین تلویزیون های رنگی به تولید رسیدند و سپس دو سال بعد و بین سال های هزار و نهصد و هفتاد و دو تا هزار و نهصد و هفتاد و نه تولید ماشین های لباسشویی استارت خورد. سال هزار و نهصد و هفتاد و هفت خط تولید تلویزیون های رنگی شروع به کار کرد و پیش از سال هزار و نهصد و هشتاد موفق به ساختن مایکروویو شد.
وارد شدن سامسونگ به عرصه ی مخابرات
در سال هزار و نهصد و هشتاد بود که شرکت به قسمت سخت افزاری سیستم مخابرات ورود پیدا کرد. اولین محصول این حوزه سوئیچ بورد تلفن بود و بعد از آن فکس و تلفن و در انتها هم تولید انبوه تلفن های همراه را آغاز کرد. در همین سال بخش الکترونیکی شرکت برای تحقیقات و گسترش دست به سرمایه گذاری بزرگی زد و شرکت را تا نیویورک، انگلستان، تگزاس و ... توسعه داد. با فوت آقای لی شرکت به چهار قسمت الکترونیک، مهندسی، ساخت و ساز و محصولات پیشرفته تبدیل شد. در سال دو هزار و دوازده این شرکت به عنوان عظیم ترین شرکت ساخت تلفن همراه برگزیده شد و در سال 2015 هم  بالاترین حق فروش را در کشور آمریکا بدست آورد.این شرکت هم اکنون جز پیشگامان در حوزه ی تکنولوژی است و در بین 10 برند برتر دنیا حضور دارد.

 

۰۵ تیر ۱۳۹۹ | ۱۰:۳۳

جدیدترین های وبلاگ