شیوه نامه ارائه خدمات پس از فروش

مشتری گرامی در حین تحویل دستگاه از فروشنده حتما از سلامت ظاهری و کارکردی دستگاه اطمینان حاصل کنید. در غیر این صورت دستگاهی که دارای ایراد ظاهری همچون ضربه خوردگی و آب خوردگی باشد شامل خدمات رایگان گارانتی نخواهد شد و مشمول دریافت هزینه در واحد خدمات پس از فروش خواهد شد در این صورت پذیرش فاقد گارانتی می باشد وفقط رسید دریافت ارائه میگردد جهت اعلام هزینه توسط کارشناسان بخش خدمات.

 1. مدت زمان گارانتی دستگاه تلفن همراه ۱۸ ماه میباشد که تاریخ شروع و اتمام گارانتی بر روی کارت گارانتی همراه با هولوگرام معتبر چاپ شده، همچنین جهت اطمینان و سهولت دسترسی مشتریان و نمایندگان امکان استعلام مدت زمان گارانتی از طریق تماس با واحد گارانتی فراهم گردیده است.(استناد به ماده ۱۹ قانون حمایت)
 2. حداکثر زمان تعمیرات برای دستگاه های دارای گارانتی یک ماه کاری است. درصورتیکه دستگاه در زمان تعیین شده به دلایل مختلف از قبیل نبود قطعات و عدم تشخیص عیب آماده تحویل نشد بنا به درخواست مشتری یک عدد گوشی مدل مشابه به صلاحدید شرکت به صورت امانی تا زمان آماده شدن دستگاه به مشتری ارائه خواهد شد. و در صورتیکه شرکت امکان تامین گوشی جایگزین را نداشته باشد به ازای هر یک روز کاری تاخیر ۳ روز به مدت زمان گارانتی افزوده خواهد شد که این مورد هنگام تحویل کالا به مشتری اعلام میگردد( استناد به ماده ۲۲ قانون حمایت).
 3. با توجه به اینکه گوشی های اپل جهت تشخیص، تعمیر و یا تعویض به نمایندگی های شرکت اپل در خارج از کشور ارسال می گردد روند پاسخگویی به گوشی اپل ۳۰ روز کاری است و در صورت تعویض گوشی جدید ممکن است دارای پارت نامبر متفاوت نسبت به گوشی اولیه باشد که از نظر کیفیت سخت افزاری هیچ تفاوتی بین پارت نامبرهای موجود نیست(گوشی های پارت نامبر چین CHAو هنگ کنگZAA که دو سیم فیزیکی همزمان می باشند پس از تعویض توسط مرکز خدمات اپل به یک سیم فیزیکی و یک سیم دیجیتال تغییر میابد). نکته: تعوض در گارانتی به منزله ارائه دستگاه نو و پلمپ نمی باشد(تویض درجا فقط در ۲۴ ساعت اولیه خرید دستگاه امکانپذیر استطبق قانون اتحادیه) منظور این است که دستگاه توسط سرویس خدمات شرکت اپل انجام میگردد که به صلاح دید شرکت اپل تعویض یا تعمیر میگردد و تماما از قطعات اورجینال استفاده میشود لذا شرکت در ۱۱ ماه اولیه گارانتی هیچ دخل و تصرفی در تعمیرات گوشی ندارد پس از طی یک سال در ادامه زمان مانده خدمات( ۶ ماه باقی مانده) تعمیرات توسط متخصصین شرکت انجام میگردد.
 4. در صورت تعویض دستگاه در طول مدت گارانتی ، کارت گارانتی جدید صادر میشود و پایان گارانتی دستگاه جدید همان تاریخ درج شده در کارت گارانتی اولیه می باشد( درواقع از ادامه خدمات مانده محاسبه می گردد) .
 5. مدت زمان پشتیبانی خدمات در دوران تعهد، تامین کلیه قطعات یدکی و ارائه خدمات به انواع گوشی موبایل، ۳ سـال ازتاریخ شروع گارانتی می باشد.(اسناد به ماده ۲۰ قانون حمایت).در مواردی که امکان تامین قطعات یدکی در دوران پشتیبانی خدمات توسط شرکت گارانتی کننده وجـود نداشـته باشـد، ابتدا دستگاه مشتری با فرمول زیر ارزش گذاری شده سپس با توافق خریدار یکی از موارد زیر اعمال خواهد شد: استهلاک دستگاه (ماهیانه ۲% از فاکتور خرید) – هزینه تعمیر (قیمت قطعه معیوب + دستمزد) – قیمت خرید دستگاه • جایگزین با مدل مشابه و دریافت مابه تفاوت ارزش دستگاه معیوب • افزایش مدت زمان گارانتی به محصول جدید خریداری شده جهت اطلاع نرخ گارانتی برای یکسال معادل ۳% ارزش دستگاه میباشد.
 6. در صورتیکه دستگاه در تعهد خدمات شرکت باشد هزینه دریافتی مطابق نرخ نامه تعرفه تعمیرات و خدمات پس از فروش تلفن همراه اتحادیه صنف دستگاههای مخابراتی که در نرم افزار خدمات پس از فروش مشتری نیز تعریف شده از مشتری دریافت میگردد.(استناد ماده ۳۸ سازمان حمایت)
 7. درصورتیکه محرز گردد که یک مدل خاص از یک کالا دارای ایراد فراگیر می‌باشد، کلیه خریداران آن کالا به مراکز خدمات پس از فروش شرکت فراخوان شده و به صورت رایگان مشکل آنها برطرف خواهد شد. درصورتیکه اشکال از طریق نرم‌افزاری (مثلا نصب یک پَچ نرم‌افزاری) حل شود، راه‌ حل مشکل فوق در وب‌سایت قرار خواهد گرفت و درصورتیکه مشکل سخت‌افزاری باشد، ارسال کالا به مراکز خدمات پس از فروش الزامی است. در این صورت هزینه حمل و نقل دستگاه برای کلیه مشتریان شهرستانی بر عهده شرکت خواهد بود. (استناد به ماده ۱۶ قانون حمایت)
 8. چنانچه انجام تعهدات شرکت وارد کننده به دلیل حوادث غیر مترقبه و غیر قابل پیش بینی (سیل، زلزله، طوفان، انواع بلایای طبیعی، بیماریهای ناعلاج مثل کرونا ویروس، جنگ، تغییر حکومت، تحریم و …) نا ممکن باشـد و ارائـه تعهـدات بـه حالت تعلیق درآید مدت تعلیق به دوره ضمانت افزوده می شود.(استناد به ماده ۲۷ قانون حمایت)
 9. کلیه خدمات تعمیری و قطعات تعویضی انجام شده روی دستگاهی که خارج از گارانتی بوده ولی در تعهد خدمات شرکت است و بابت انجام آن از مشتری هزینه دریافت شده است به مدت ۶ ماه در گارانتی شرکت میباشد. بدیهی است در این حالت در صورتی شامل ضمانت خواهد شد که مشمول شرایط گارانتی از جمله فاقد هرگونه ایراد ظاهری و دستکاری توسط سایر تعمیرکاران باشد.(استناد به ماده ۳۳ قانون حمایت)
 10. در صورت بروز خسارت برای دستگاه مشتری در حین تعمیرات توسط تکنیسین های واحد خدمات پس از فروش شرکت و یا نمایندگی هـای مجـاز، شرکت موظف به جبران خسارت مشتری بوده و مبلغ مذکور به حساب تکنیسین یا نمایندگی مجاز مربوطه منظور خواهد کرد.

شرایط تعویض گارانتی :

۱. در صورت بروز ایراد ذاتی در دستگاهی که مشمول خدمات گارانتی میباشد در ۲۴ ساعت اولیه (غیر تعطیل) از تاریخ فاکتور خرید یا تاریخ فعالسازی(تاریخ اکتیو شدن دستگاه این زمان استخراج میگردد و محاسبه میشود) دستگاه مشمول گارانتی تعویض می شود در این حالت مشتری با مراجعه به مراکز خدمات پس از فروش شرکت و محرز شدن شرایط تعویض حق تعویض دستگاه را خواهد داشت و در صورت عدم موجودی دستگاه مذکور جهت تعویض، امکان استرداد وجه مطابق فاکتور رسمی خرید به قیمت نقدی و یا تعویض با مدل مشابه و پرداخت مابه تفاوت قیمت پرداخت خواهد شد.(استناد به ماده ۱۲ قانون حمایت)

۲. درصورت عدم امکان تعمیر دستگاه در طول دوره گارانتی و داشتن شرایط گارانتی، دستگاه تعویض خواهد شد البته هزینه استهلاک (ماهیانه ۲% طبق فاکتور خرید) از مشتری دریافت میگردد و در صورت عدم موجود بودن همان مدل دستگاه با مدل مشابه با دریافت مابه تفاوت قیمت تعویض خواهد شد و یا اینکه مبلغ دستگاه با کسر استهلاک طبق فاکتور خرید استرداد میشود.

۳. درصورتیکه مشکل دستگاهی با یک عیب یکسان بعد از دو بار مراجعه و تعمیر برطرف نشد و مشتری بار سوم با همان مشکل به مرکز خدمات مراجعه کرد در صورت درخواست مشتری و با توافق مشتری امکان جایگزینی با همان مدل، یا مدل مشابه و دریافت مابه تفاوت قیمت و یا استرداد مبلغ دستگاه مطابق فاکتور خرید می باشد(استناد به ماده ۲۳ قانون حمایت)

۴. در صورتی که کد همتا غیر فعال شود و بعد از پیگیری توسط کارشناسان مشخص شود که ایراد مذکور از جانب شرکت گارانتی کننده می باشد، دستگاه تعویض خواهد شد و در صورت عدم موجود بودن همان مدل در انبار تعویض شرکت مبلغ دستگاه طبق فاکتور خرید رسمی به مشتری مستردد میگردد.

شرایط ابطال گارانتی

 اتمام مدت زمان گارانتی

 1. مخدوش بودن شماره سریال مندرج بر روی کارت گارانتی
 2. خرابی در اثر استفاده از هرگونه شارژر و باطری و لوازم جانبی تایید نشده از سوی شرکت تولید کننده
 3. اقدام به سرویس، بازکردن یا تعمیرات دستگاه توسط افراد غیر مجاز
 4. هر گونه ایرادی که ناشی از عدم کاربرد صحیح دستگاه توسط کاربر باشد شاملِ: آسیب‌دیدگی بر اثر ضربه، رطوبت، ریختن مایعات بر روی دستگاه و نوسانات برقی،نصب نرم‌افزارهای متفرقه، روت کردن و تغییر بدون مجوز نسخه سیستم عامل،جیلبرک سیستم عامل IOS و انجام تنظیمات اشتباه،ویروسی شدن دستگاه، بازشدن بوت لودر گوشی.
 5. تغییر یا دستکاری شماره سریال دستگاه ( IMEI ) در دستگاه یا کارت گارانتی
 6. استهلاک تدریجی محصول از قبیل، سایش، شکستگی و رنگ رفتگی شامل گارانتی نمی باشد
 7. در گوشیهای اپل در صورت فعال بودن گزینه Find my iPhoneو فراموشی Apple ID، مشخصات آن و یا رمز ورود، دستگاه شامل گارانتی نمی باشد.
 8. محصولات مقاوم در برابر آب در حالت آزمایشگاه و طبق استاندارد شرکت تولید کننده آزمایش می شود ، این به منزله ضد آب بودن یا مقاوم دربرابر هر گونه صدمه از بابت مایعات ، رطوبت یا گرد و غبار نیست . هر گونه آسیب از این بابت بر محصولات مقاوم در برابر آب باعث خروج دستگاه از گارانتی می شود
 9. قاب و وسایل جانبی شامل شارژر، هندزفری، کارت حافظه و باتری شامل گارانتی نمی‌باشند.

ضمانت نامه شامل چه مواردی می‌شود؟

شامل عدم کارکرد صحیح گوشی به دلیل مشکلات شبکه مخابراتی نمی باشد.

شامل لوازم جانبی گوشی از قبیل کاور ، شارژر، هندزفری ، باتری ،کارت حافظه و دیگر متعلقات نمیگردد لطفا قبل از ارائه گوشی برای خدمات ،هرگونه اطلاعات شخصی شامل دفتر چه تلفن ،پیام های کوتاه ، عکس و عکس و فیلم را از گوشی خود پاک نمایید. همچنین سیم کارت و کارت حافظه را نیز ار دستگاه خارج نمایید .

خدمات در خصوص نگهداری و بازیابی اطلاعات و هکچنین کارت های حافظه مسؤلیتی نخواهد داشت .

شرایط تعمیر و تعویض قطعه

کلیه خدمات و تعمیر گوشی ها و قطعات تعویضی در صورتی که شامل موارد ابطال گارانتی بند بالا (این ضامنت نامه) شود به مدت یک ماه ضمانت میگردد.

خدمات پس از فروش کلیه کالا های وارداتی به مدت ۱۰ سال

نحوه و شرایط پذیرش دستگاه :

 نحوه پذیرش و ارائه خدمات به مشتریان از دو طریق زیر انجام میشود :

 1. مراجعه به دفتر مرکزی خدمات پس از فروش شرکت واقع در کرج و پذیرش دستگاه
 2. مراجعه به نمایندگان خدمات پس از فروش شرکت (سطح ۱ و ۲ و ۳ ) و پذیرش دستگاه و دریافت رسید. قابل توجه است که ساعت کاری بخش گارانتی شرکت مای تل از ساعت ۱۰ الی ۱۳ و سپس از ساعت ۱۴ الی ۱۷ می باشد.
 3. در صورتیکه شرکت در شهر مشتری دارای نمایندگی خدمات پس از فروش نباشد خریدار باید با شماره تلفن ۳۴۲۵۶۰۸۷-۰۲۶ تماس گرفته و عملیات پذیرش را تلفنی انجام داده و شماره رسید دریافت کند سپس دستگاه را از طریق تیپاکس یا پست سفارشی با بسته بندی مناسب به شرکت ارسال کند. در این حالت مشتری حتما باید دستگاه را با ارزش واقعی بیمه کند تا در صورت وقوع هرگونه آسیب، خسارت مربوطه را از شرکت حمل و نقل دریافت کند و در غیر اینصورت شرکت هیچگونه مسئولیتی در این مورد نخواهد داشت. بعد از اتمام کار دستگاه توسط پست یا تیپاکس به آدرس مشتری ارسال خواهد شد در این حالت هزینه ارسال از شرکت به مشتری رایگان خواهد بود.
 4. هنگام پذیرش دستگاه ارائه کارت گارانتی، کارتون دستگاه و فاکتور خرید الزامی است و مراکز پذیرش حتما باید نسبت به دریافت این سه مورد اقدام کرده سپس دستگاه را در سامانه پذیرش کنند. و در صورت داشتن لوازم و ملحقات مثل کاور، مموری کارت، شارژر، تبدیل و سایر موارد را به مشتری تحویل دهند.

نکات مهم

هرگونه تعمیر نرم افزاری یا سخت افزاری که خارج از خدمات پس از فروش مجموعه مایتل انجام شود گوشی را از گارانتی خارج می کند.
شرکت هیچگونه مسئولیتی در قبال از بین رفتن اطلاعات گوشی مشتری ندارد.لطفا قبل از ارئه گوشی برای خدمات،هرگونه اطلاعات شخصی از قبیل دفترچه تلفن،پیامهای کوتاه،عکس و فیلم را از گوشی پاک نمایید.همچنین سیم کارت و کارت حافظه را نیز از دستگاه خارج نمایید.
خدمات در خصوص نگهداری و بازیابی اطلاعات و همچنین کارت های حافظه مسئولیتی نخواهد داشت.
گارانتی شامل لوازم جانبی از قبیل کاور،شارژر،هندزفری،باتری،کارت حافظه و دیگر متعلقات نمی گردد.
گارانتی شامل مواردی از قبیل آبخوردگی،شکستگی و آسیب دیدگی صفحه نمایش،ضربه،خرابی های ناشی از نوسانات الکتریکی و سایر موارد مربوط به استفاده ی ناصحیح مشتریان نمی گردد.
مدت زمان ضمانت قطعات گوشی های خارج از گارانتی یک ماه می باشد.
در شهرهایی که شرکت نماینده خدمات نداشته باشد مشتری می تواند گوشی خود را به همراه جعبه و کارت گارانتی از طریق پست یا تیپاکس به آدرس دفتر مرکزی ارسال نماید.کلیه ی هزینه های ارسال و دریافت گوشی به عهده ی شرکت می باشد.

شرایط تعویض گوشی

در صورتی که گوشی شامل ایراد کارخانه باشد که قابل رفع نباشد، پس از تایید کارشناسان فنی مجموعه گوشی تعویض می گردد.
راهنمای فعال سازی گوشی های هوشمند.

راه اندازی گوشی اندرویدی تازه خریداری شده

تنظیمات یک اسمارت فون جدید برای کسانی که مبتدی هستند شاید بسیار سخت و دلهره آور باشد اما با خواندن این مطلب می بینید که بسیار ساده است.دستگاه های اندرویدی مختلف اند سازندگان گوشی ها هر کدام تلاش می کنند که گوشی بهتر و عالی تری از رقبای خود تولید کنند اما در نهایت تنظیمات و منوی آنها اختلاف بسیار قابل توجهی باهم ندارند.

تنظیمات راه‌اندازی اولیه گوشی اندرویدی

برای راه اندازی هر مدل از گوشی های اندرویدی چندین گزینه را باید تنظیم کنید:

 1. وارد کردن سیم کارت و پین کد: اگر شما از قبل سیم کارتی داشته اید و می خواهید از همان استفاده کنید قبل از روشن کردن اسمارت فون خود آن را داخل شکاف مربوط به خود وارد و بعد آن را روشن کنید چنانچه از شما درخواست کرد که پین کد خود را وارد کنید شما می توانید آن را از روی پک سیم کارت خود یادداشت و وارد کنید تا گوشی شما آماده بکار شود. قرارگیری سیم کارت در گوشی های مختلف متفاوت است مثلا در گوشی های Sony بصورت فشاری وارد می شود در حالی که در گوشی های نکسوس بصورت باز کردن یک شکاف و جای مخصوص است در برخی گوشی ها هم سیم کارت در زیر باتری قرار می گیرد که شما باید با دقت پشت گوشی را باز کرده باتری خود را خارج کرده و سیم کارت را در جای مشخص شده قرار دهید.
 2. انتخاب زبان: بعد از وارد کردن سیم کارت و روشن کردن گوشی مراحل راه اندازی اولیه گوشی بالا میاد اولین چیزی که لازم است آن را تنظیم کنید زبان گوشی تان است تا بتوانید به درستی مراحل بعد را انجام دهید.در قسمت default language لیستی از زبان های مختلف را می توانید ببینید و با توجه به نیاز خود یکی را انتخاب کنید. بعد از انتخاب زبان برای ادامه ی تنظیمات خود دکمه start را بزنید.
 3. انتخاب شبکه های وایرلس: در این مرحله لیستی از شبکه های وایرلس موجود برای شما نشان داده خواهد شد شما می توانید به سادگی شبکه خود را انتخاب، پسورد خود را وارد و با زدن دکمه connect گوشی خود را به اینترنت متصل کنید.
 4. تنظیم و راه اندازی حساب های گوگل: این مرحله از تنظیمات اختیاری است و می توانید آن را انجام ندهید. تنظیم حساب های گوگل برای استفاده از برنامه های گوگل و سرویس های آنها ست مانند Gmail یا play store که شما می توانید با استفاده از این ابزارها انواع برنامه ها و یا پیام های روزمره ی جی میل خود را داشته باشید. برای انجام تنظیمات این مرحله شما باید یک حساب و اکانت گوگل داشته باشید.اگر هم اکنون اکانت گوگل دارید می توانید آن را وارد کنید سپس از شما درخواست می کند که با راه اندازی سرویس های گوگل موافق هستید یا خیر (agree /disagree). سرویس های گوگل شامل به اشتراک گذاری موقعیت فعلی شما، بک آپ گیری (تهیه نسخه پشتیبان) از اطلاعاتتان و اپلیکیشن های متنوع است.اگر نمی خواهید و یا نیاز ندارید در این مرحله تنظیماتی انجام دهید با زدن دکمه skip می توانید به سادگی به مرحله بعد بروید.

تماس با ما