گزارش مالی Q1 شیائومی


 

برند شرکت مایتل واردکننده رسمی گوشی موبایل

 

 

 

شیائومی گزارش Q1 را منتشر کرد، سود خالص با رشد سهم بازار بیش از دو برابر شد

دوره انتشار گزارش سه ماهه سالانه زمان مناسبی برای مشاهده یک شرکت است که از اهمیت غیرمعمولی برای بازار برخوردار است. یک ضرب المثل چینی وجود دارد که می گوید برنامه سال در بهار است و برنامه روز در صبح ، درست مانند "بهار" و "صبح". یک شروع خوب می تواند به یک پایان خوب منجر شود. عملکرد گزارش های سه ماهه اغلب نشان دهنده عملکرد کل سال در آینده است. اتفاق می افتد.

در تاریخ 26 مه ، گروه شیائومی (01810.HK ، از این پس "Xiaomi" نامیده می شود) گزارش سه ماهه 2021 خود را در بورس اوراق بهادار هنگ کنگ اعلام کرد و عملکرد آن بسیار فراتر از انتظارات بازار بود. در سه ماهه گذشته ، شیائومی به درآمد 76.88 میلیارد یوان ، با افزایش سالانه 54.7٪ ، دست یافت. سود خالص تعدیل شده به 6.1 میلیارد یوان رسیده است که افزایش سالانه 163.8 درصدی را نشان می دهد و درآمد کل و سود خالص تعدیل شده به بالاترین رقم تاریخی یک چهارم رسیده است. گزارش سه ماهه سال 2021 قوی ترین گزارش است.

شیائومی امروز رکورد سود و درآمد خود را برای سه ماهه اول سال 2021 اعلام کرد. شکی نیست، علی رغم همه گیری و بحران تراشه، بهترین زمان بود. یک لحظه تاریخی مانند این هرگز توسط هر نوع شرکت روبرو نشده است، زیرا آنها خود را از یک سو با کمبود پردازنده و از طرف دیگر همه گیر در تکامل مداوم می جنگند. با این حال، برند Lei Jun آجر دیگری را بر هرم موفقیت خود قرار داده است. بیایید برویم و نتایج را با جزئیات ببینیم.

شیائومی سود خالص Q1 خود را نسبت به سال گذشته دو برابر کرده و 6.1 میلیارد یوان برای این سه ماه ثبت کرده است. رشد 163 درصدی نسبت به سال گذشته به همه بخشهای تجاری آن نسبت داده شده است. تجارت تلفن های هوشمند شیائومی همچنان از طریق فروش 51.5 میلیارد یوان، سهم شیر از درآمد این شرکت را تأمین می کند. محموله های جهانی تلفن های هوشمند در این مدت به 49.4 میلیون واحد رسیده و حاشیه سود ناخالص برای تجارت تلفن های هوشمند 12.9٪ بوده است. طبق شرکت تحقیقات بازار Canalys، این امر باعث شد شیائومی موقعیت خود را در داشتن سومین محموله تلفن های هوشمند در جهان در طول سه ماهه حفظ کند و سهم بازار خود را 14.1 درصد ثبت کند. به طور خاص، شیائومی تقاضای زیادی برای تلفن های هوشمند خود در سراسر اروپا در طول سه ماهه مشاهده کرد، با تولید کننده چینی بیشترین محموله تلفن های هوشمند در اروپای شرقی و محبوب ترین برند گوشی های هوشمند در روسیه است.

در اروپای غربی، شیائومی در سه کشور برتر برای سهم بازار تلفن های هوشمند در اسپانیا، ایتالیا، آلمان و فرانسه قرار گرفت، در حالی که برای اولین بار انگلیس برتر را نیز شکست داد. شیائومی همچنین در بازار گوشی های هوشمند برتر چین شاهد رشد بود، به طوری که سهم بازار گوشی های هوشمند[4000-6000] یوان در سال گذشته تقریبا 3 برابر شده و به 16.1٪ رسیده است. بخش اینترنت و سبک زندگی شیائومی نیز رشد چشمگیری داشته است، با درآمد سه ماهه 40.5٪ نسبت به سال گذشته به 18.2 میلیارد یوان افزایش یافته است. طی سه ماهه گذشته، محموله های جهانی تلویزیون های هوشمند شیائومی به 2.6 میلیون واحد رسیده و درآمد حاصل از اینترنت اشیا و محصولات سبک زندگی در بازارهای خارج از کشور 81٪ نسبت به سال دیگر افزایش داشته است. بخش خدمات اینترنتی غول فناوری چینی نیز با رشد 11.4٪ نسبت به مدت مشابه سال گذشته به 6.6 میلیارد یوان در سه ماهه اول سال 2021 رشد کرد. همزمان با افزایش درآمد، تعداد کاربران شیائومی با رشد 28.6٪ نسبت به سال گذشته به 425.3 میلیون نفر رسیده است. شیائومی گفت که بیش از یک چهارم این تعداد کاربران از سرزمین اصلی چین است. 

در مجموع، درآمد کل Q1 شیائومی به 76.9 میلیارد یوان رسید که 55٪ افزایش نسبت به سال گذشته را نشان می دهد. در اوایل هفته، شیائومی رسماً از لیست شرکت نظامی کمونیست چین وزارت دفاع آمریکا (CCMC) خارج شد و این به اتمام رسمی اتهامات قانونی مبنی بر اینکه شیائومی در حال تهیه فن آوری های پیشرفته برای حمایت از ارتش چین است، پایان یافت. در ابتدای ماه، وزارت دفاع قبلاً با حذف شیائومی از لیست موافقت کرده بود زیرا نمی خواست از حکم دادگاه فدرال تجدید نظر کند که مانع ایجاد محدودیت در توانایی شرکت های داخلی برای سرمایه گذاری در شیائومی شود، اما حذف نام تا این هفته ساخته نشده در دوره تصدی حضور شیائومی در لیست CCMC، قیمت سهام این شرکت 9.5 درصد کاهش یافت. همچنین در آستانه مشمول شدن دستور اجرایی دونالد ترامپ بود که افراد آمریکایی را از تجارت و سرمایه گذاری در شرکت منع می کرد. شیائومی در بیانیه ای گفت: "در تخلیه این نامگذاری، دادگاه به طور رسمی تمام محدودیت های توانایی اشخاص ایالات متحده در خرید یا نگهداری اوراق بهادار این شركت را برطرف كرد." "این شرکت مجدداً تأکید می کند که یک شرکت باز، شفاف، در معاملات عمومی، به طور مستقل اداره می شود. این شرکت همچنان محصولات و خدمات الکترونیکی قابل اعتماد مصرفی را به کاربران ارائه می دهد و محصولات بی نظیر و شگفت انگیز را با قیمت های صادقانه تولید می کند تا همه در جهان از طریق فناوری نوآورانه زندگی بهتری داشته باشند. "

 

منبع:

https://www.zdnet.com/article/xiaomi-q1-net-profit-jumps-to-6-1-billion-yuan-from-growth-across-all-business-segments/

https://inf.news/en/economy/fef56872fa33554c1751962bdbd3d874.html

 

 

۲۹ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۵:۱۸

جدیدترین های وبلاگ