راه اندازی گوشی های هوشمند


راه اندازی گوشی اندرویدی تازه خریداری شده 

تنظیمات یک اسمارت فون جدید برای کسانی که مبتدی هستند شاید بسیار سخت و دلهره آور باشد اما با خواندن این مطلب می بینید که بسیار ساده است.دستگاه های اندرویدی مختلف اند سازندگان گوشی ها هر کدام تلاش می کنند که گوشی بهتر و عالی تری از رقبای خود تولید کنند اما در نهایت تنظیمات و منوی آنها اختلاف بسیار قابل توجهی باهم ندارند.

تنظیمات راه‌اندازی اولیه گوشی اندرویدی

برای راه اندازی هر مدل از گوشی های اندرویدی چندین گزینه را باید تنظیم کنید:

 ۱-وارد کردن سیم کارت و پین کد

 اگر شما از قبل سیم کارتی داشته اید و می خواهید از همان استفاده کنید قبل از روشن کردن اسمارت فون خود آن را داخل شکاف مربوط به خود وارد و بعد آن را روشن کنید چنانچه از شما درخواست کرد که پین کد خود را وارد کنید شما می توانید آن را از روی پک سیم کارت خود یادداشت و وارد کنید تا گوشی شما آماده بکار شود.
قرارگیری سیم کارت در گوشی های مختلف متفاوت است مثلا در گوشی های Sony بصورت فشاری وارد می شود در حالی که در گوشی های نکسوس بصورت باز کردن یک شکاف و جای مخصوص است در برخی گوشی ها هم سیم کارت در زیر باتری قرار می گیرد که شما باید با دقت پشت گوشی را باز کرده باتری خود را خارج کرده و سیم کارت را در جای مشخص شده قرار دهید.

۲-انتخاب زبان

بعد از وارد کردن سیم کارت و روشن کردن گوشی مراحل راه اندازی اولیه گوشی بالا میاد اولین چیزی که لازم است آن را تنظیم کنید زبان گوشی تان است تا بتوانید به درستی مراحل بعد را انجام دهید.در قسمت default language لیستی از زبان های مختلف را می توانید ببینید و با توجه به نیاز خود یکی را انتخاب کنید. بعد از انتخاب زبان برای ادامه ی تنظیمات خود دکمه start را بزنید.

۳-انتخاب شبکه های وایرلس

در این مرحله لیستی از شبکه های وایرلس موجود برای شما نشان داده خواهد شد شما می توانید به سادگی شبکه خود را انتخاب، پسورد خود را وارد و با زدن دکمه connect گوشی خود را به اینترنت متصل کنید.

۴-تنظیم و راه اندازی حساب های گوگل

این مرحله از تنظیمات اختیاری است و می توانید آن را انجام ندهید.
تنظیم حساب های گوگل برای استفاده از برنامه های گوگل و سرویس های آنها ست مانند Gmail یا play store که شما می توانید با استفاده از این ابزارها انواع برنامه ها و یا پیام های روزمره ی جی میل خود را داشته باشید. برای انجام تنظیمات این مرحله شما باید یک حساب و اکانت گوگل داشته باشید.اگر هم اکنون اکانت گوگل دارید می توانید آن را وارد کنید سپس از شما درخواست می کند که با راه اندازی سرویس های گوگل موافق هستید یا خیر (agree /disagree).
سرویس های گوگل شامل به اشتراک گذاری موقعیت فعلی شما، بک آپ گیری (تهیه نسخه پشتیبان) از اطلاعاتتان و اپلیکیشن های متنوع است.اگر نمی خواهید و یا نیاز ندارید در این مرحله تنظیماتی انجام دهید با زدن دکمه skip می توانید به سادگی به مرحله بعد بروید.